Přeskočit na obsah

Tiskárny a wifi

Na začátku roku jsme do školy pořídili 9 nových tiskáren značky Konica Minolta – 3 velké barevné c257i a 6 menších černobílých c4020i. Tiskárny budou sloužit např. pro přípravu tištěného materiálu do výuky a k propagaci školy.

Všechny tiskárny umožňují tisk, kopírování i skenování. Jsou umístěny po celé škole i v MŠ. Také podporují tisk v síti nebo skenování do e-mailu, což urychlí a usnadní práci.

Tiskárny nebyly přímo zakoupeny, jsou v pronájmu na pět let, po pěti letech nám automaticky zůstávají. Výhodou pronájmu je stálý odborný servis, bezplatná dodávka a výměna barevných náplní, tiskových válců a jiného spotřebního materiálu. Kupovat budeme pouze papíry.

Pořídili se také 15 nových WiFi Access pointů Ubiquiti UniFi 6 LR, většinou do kmenových tříd 1. i 2. stupně. Jedná se o přístupové body pro s prodlouženým dosahem a vyšším vysílacím výkonem, ke kterým se zařízení mohou bezdrátové přímo připojit. Posílení wifi zajistí nejen dobré využívání materiálů pro výuku, ale také snazší zapisování do elektronické ŽK a možnost vyhledávání informací pro žáky.