Přeskočit na obsah

Dotace – tablety do školy a SW do školky

Díky dotacím EU a Národního plánu obnovy MŠMT v rámci projektu Digitalizujeme školu obdržela škola 29 000,- na přenosné digitální pomůcky pro žáky. Z nabídnutých možností jsme vybrali pět odolnějších tabletů Lenovo s doplňky (pevnější pouzdro s možností postavení tabletu, ochranná fólie).

Tablety lze využít ve výuce např. k vyhledávání informací, online kvízy a ankety, rozdělení práce do skupin. Vzhledem ke kvalitě jednotlivých částí, se dají uplatnit i při tvorbě a následné úpravě videa, fotek, zvuku, ilustrací, dokumentů, tabulek a prezentací.

Stejný projekt byl zaměřen také na mateřské školky, naše MŠ získala 48 000,-, peníze byly určeny na výukový software, digitální pomůcky a interaktivní robůtky. Zhruba za polovinu byl zakoupen vzdělávací SW pro malé děti, druhá půlka (jednoduší roboti) přijde během pár dní.

Doplnily jsme programy ze sady Barevných kamínků na roční období a měsíce, které chyběly, dále prográmky Domácí zvířata, Přírodní společenství, Živá příroda, Tvary a barvy, Moje vlast a Písmáčkovy úkoly. Prográmky nabízí spoustu obrázků a úkolů pro děti, které ještě neumí číst, zvyšují rozvoj znalostí, postřehu, motoriky i kreativity dětí. Každý úkol se dá také dětem vytisknou a pracovat s tužkou a pastelkami.