Polytechnická exkurze do Břeclavi

V pondělí 21.2.2022 se žáci volitelné informatiky z 8. a 9. třídy vydali na exkurzi do knihovny v Břeclavi. Knihovna se nově hodně zaměřuje nejen na knížky, ale také na technické zážitky.

Nejdříve všechny seznámili s 3D tiskárnou a potřebným materiálem, ukázali jim možnosti tisku předpřipravených modelů a jejich úpravu. Všichni dostali i zrovna vytištěnou maličkost na památku.

Žáci si vyzkoušeli přípravu malých prográmků pro dva různé typy robotů. Bee-Boty nastavovali přímo šipkami na nich a pro Ozoboty museli nachystat cestu s barevnými kódy.

Nakonec si vyzkoušeli virtuální brýle, mohli si vybrat různé hry a moduly. Celé dopoledne zakončili malou virtuální soutěží mezi sebou, výherci Adam a Michal si za odměnu odnesli další 3D model.

Exkurze byla velice zajímavá, určitě nebyla poslední. Zástupcům knihovny moc děkujeme, starali se o nás velmi dlouho a obětavě.

Účastníci: Volitelná informatika 8. a 9. třídy

Doprovod: Mgr. Petr Florián, Mgr. Taťána Bajáková