Přeskočit na obsah

Podané ruce

Intervenční program primární prevence 1.března se týkal vztahů žáků ve třídě. Žáci si vyzkoušeli pod vedením dvou lektorů z organizace nazvané Podané ruce, že jako třída mohou efektivně spolupracovat.

Na začátku každý vyjádřil svou náladu pomocí smajlíků. Dále se zapojili do společenských aktivit, kde žáci museli vyslechnout zadání a zkoncentrovat se.

Užili si dopoledne plné her, v nichž museli společně najít strategii, například jak zabránit viru, aby se mezi ně dostal přes prázdnou židličku nebo jak přejít přes žhavou lávu s pomocí ohnivzdorných desek, aniž by ztratili kteréhokoli člena skupiny.

Součástí programu bylo také vyplnění dotazníku, ve kterém se zamýšleli nad vztahy ve třídě. Neměli se radit s ostatními, ale v tichosti odpovídali sami za sebe.

I když se některé úkoly zdály téměř nesplnitelné, nevzdali se a společnými silami nakonec vždy dosáhli cíle.


Účastníci: 5. a 7. třída

Doprovod: Mgr. Jitka Baránková a Mgr. Pavel Podrazil